Zarejestruj się, aby obejrzeć Mary Poppins powraca [2018] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 10145 użytkowników

Mary Poppins powraca [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Mary Poppins powraca [2018] – Online

Dec. 13, 2018USA131 Min.PG
Twoja ocena 0
10 1 vote
co się dzieje?

Cały film Mary Poppins powraca [2018] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Mary Poppins Returns
IMDb Ocena 7.1 37709 głosów
TMDb Ocena 6.7 1002 głosów

Streszczenie filmu


Baśnie filmowe przezywały szczyt swojej popularności dobre 50 lat temu i wtedy też powstało wiele niezapomnianych opowieści. Duża część z nich stała się klasyka kina, na zawsze wpisując się w historię branży filmowej. Przez wiele lat kolejne pokolenia twórców, aktorek i aktorów wzorowało się na modelach wypracowanych dekady wcześniej, aż do momentu, kiedy kino zrobiło nagły i nieoczekiwany zwrot. Na długie lata zapomniano o bajecznych krainach pełnych przygód i pozytywnego wydźwięku, ale kino w końcu powoli powraca do tego schematu. „Mary Poppins powraca” staje się wyraźnym znakiem tej tendencji i jeśli nic się nie zmieni, gatunek magicznej przygody powinien pozostać z nami na dłużej.

Czytaj więcej

Migawka z przeszłości

Postać Mary Poppins pochodzi z lat 60 ubiegłego wieku, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się na ekranach kin. Wówczas był to jedynie kolejny obraz pokazujący kolorowy świat wyobraźni, jaki drzemie w każdym dziecku, a niekiedy także i w dorosłym. Główna bohaterka tamtej produkcji pojawia się nagle, dosłownie zstępując z nieba, po to, aby zaopiekować się grupka niesfornych dzieci. Podczas jej pobytu na Ziemi zabiera je w liczne niesamowite przygody, głównie po to, aby pokazać im jak, świetną zabawą jest używanie własnej wyobraźni. „Mary Poppins powraca” jest kontynuacja tamtej opowieści, ale pokazanej tym razem w zupełnie nowy sposób, bardziej zbliżony do naszych czasów i oczekiwań widzów. Wymagania postawione przez liczne grono odbiorców było bardzo wysokie, przecież chodziło tutaj niemal o legendarny film, który miał się doczekać w końcu kontynuacji. Nie jedna recenzja wskazywała na sporą odpowiedzialność, jaką biorą w związku z tym na siebie twórcy. Efekt finalny pokazuje, że nie tylko podeszli do tematu z należytą uwagą, ale także doskonale oddali klimat pierwszej części.

Dorosłe dzieci – Mary Poppins powraca

Michael Banks, mały chłopczyk, którym opiekowała się ponad 20 lat wcześniej Mary Poppins, zdołał dorosnąć, założyć własną rodzinę i w zasadzie zapomnieć o niesamowitych przygodach, których doświadczył w dzieciństwie. Niestety jako dorosły nie radzi sobie najlepiej w świecie pełnym ludzi chętnych do wykorzystania jego ufności i niewinności, która została mu z czasów, gdy był chłopcem. Michael, mający teraz trójkę własnych dzieci:

  • Annabel
  • Johna
  • Georigiego

Wydatki, których wymaga ich wychowanie, są o wiele większe niż Michael może aktualnie zarobić, dlatego jego dług wciąż rośnie. W akcie desperacji zaciąga dług u swojego szefa, co okazuje się fatalnym w skutkach błędem. Szef Michaela okazuje się straszliwie pazernym człowiekiem i nakazuje mu spłatę długu do piątku, do północy. Michael przypomina sobie, że gdzieś w jego domu znajdują się papiery wartościowe, które odziedziczył po ojcu. Postanawia je odszukać i dzięki ich sprzedaży spłacić swojego szefa. Niestety nie udaje mu się to, ale zamiast tego odnajduje swój latawiec z dzieciństwa.

Przybycie Mary Poppins – Film Mary Poppins powraca

Michael zabiera swoje dzieci do parku, gdzie puszczają razem stary latawiec. Wtedy na niebie pojawia się dobrze znana mu osoba, Mary Poppins we własnej osobie. Wkracza z impetem w życie całej rodziny, zajmując się dziećmi, dzięki czemu Michael ma czas na szukanie rozwiązania swoich problemów finansowych. Mary w tym czasie zabiera trójkę pociech na wspaniałe przygody na dnie oceanu. Innym razem wchodzą do obrazu, gdzie Georgie zostaje porwany przez tajemniczego wilka, ale wspólnym wysiłkiem udaje im się go uwolnić. W międzyczasie Michael zdaje sobie sprawę, że nie da rady spłacić długu i wszystkich czeka wyprowadzka. Tuz przed północą, kiedy dzieci się pakują, ich ojciec dokonuje niesamowitego odkrycia. Okazuje się, że papiery wartościowe, których tak usilnie poszukiwał, zostały wykorzystane do budowy jego starego latawca. Mało tego, jest ich na tyle dużo, że Michael ze spokojem spłaci szefa i jeszcze zostanie mu sporo gotówki.

„Mary Poppins powraca” doskonale odtworzył klimat przygody widziany w starych filmach o magicznych wycieczkach w nieznane, czego zasługa była świetnie dobrana obsada. Film zrobi niemałe wrażenie na młodszej części widowni, a rodzicom przypomni ich własne dzieciństwo, kiedy to filmy tego gatunku królowały w kinach. Nie było wtedy możliwości oglądania niczego online, dlatego każdy film był bardzo emocjonującym przeżyciem, dokładnie tak jak „Mary Poppins powraca”.

Mary Poppins powraca [2018] – Online
Mary Poppins powraca [2018] – Online
Mary Poppins powraca [2018] – Online
Mary Poppins powraca [2018] – Online
Mary Poppins powraca [2018] – Online
Mary Poppins powraca [2018] – Online
Mary Poppins powraca [2018] – Online
Mary Poppins powraca [2018] – Online
Mary Poppins powraca [2018] – Online
Mary Poppins powraca [2018] – Online

Director

Rob Marshall
Director

Obsada filmu Mary Poppins powraca [2018] – Online

Emily Blunt isMary Poppins
Mary Poppins
Ben Whishaw isMichael Banks
Michael Banks
Emily Mortimer isJane Banks
Jane Banks
Pixie Davies isAnnabel Banks
Annabel Banks
Nathanael Saleh isJohn Banks
John Banks
Joel Dawson isGeorgie Banks
Georgie Banks
Meryl Streep isTatiana "
Tatiana "
Colin Firth isWilliam "
William "
Udostępnij0

Podobne tytuły

Teen Beach 2 [2015] – Online
Był sobie pies [2017] – Online
Małe zło [2017] – Online
Straż wiejska 2 [2018] – Online
Frankenstein’s Monster’s Monster, Frankenstein [2019] – Online
Kaczki z gęsiej paczki [2018] – Online
Mroczna wieża [2017] – Online
Vlastníci [2019] – Online
The Specials [2019] – Online
Arrivano i prof [2018] – Online
Along with the Gods: The Last 49 Days [2018] – Online
Good Newwz [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!