Zarejestruj się, aby obejrzeć London Fields [2018] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 15833 użytkowników

London Fields [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

London Fields [2018] – Online

Sep. 20, 2018UK118 Min.R
Twoja ocena 0
10 1 vote
co się dzieje?

Cały film London Fields [2018] – Online

Prawdziwy tytuł filmu London Fields
IMDb Ocena 4.4 1886 głosów
TMDb Ocena 5.5 39 głosów

Streszczenie filmu


Adaptacje książek muszą stawić czoła podwójnie dużej ilości krytyki, głównie za sprawą fanów pierwowzoru oraz próbie sprostania wymaganiom samej branży kinematograficznej. Dobre przełożenie języka pisanego, na język wizualny nie jest prostym zadaniem, o czym przekonali się liczni twórcy, próbując stworzyć ekranizacje licznych powieści. Znaczna część z nich, niestety nie sprostała zadaniu, przez co po dziś dzień pokutuje stwierdzenie, że książka jest lepsza od filmu. Raz na jakiś czas na rynku pojawia się kolejne dzieło, śmiało próbujące przekazać wizję którejś z pisarek lub pisarza, często wykorzystując do tego znane niemal na całym świecie bestsellery. Podobnie jest w przypadku filmu „London Fields”, którego pierwowzór książkowy zdobył ogromna popularność wśród czytelników.

Czytaj więcej

Trudy adaptacji książki

Największym problemem, z jakim musi zmierzyć się scenariusz podczas pisania adaptacji filmowej, jest próba przełożenia kilkuset stron na zaledwie około półtorej godzinną produkcję. Przeczytanie książki zajmuje o wiele więcej czasu, dlatego upchnięcie wszystkich wątków jest po prostu niemożliwe. Twórcy muszą zatem zdecydować, które z nich zostaną pokazane w filmie, a których trzeba się pozbyć. Fani powieści najczęściej właśnie w tym miejscu nie mogą pójść na kompromis i najnormalniej w świecie zapominają o tym, że film będący dokładną adaptacją, musiałby trwać 5 godzin, albo i więcej. „London Fields” próbowało od samego początku zawrzeć w swojej fabule jak najwięcej elementów powieści, kluczowych dla utrzymania odpowiedniego tempa i napięcia fabuły, ale niestety w wielu miejscach się to nie udaje. Scenariusz stara się jako może, aby zakryć wszystkie niedogodności i wbrew pozorom to obsada najczęściej ratuje całość, pokazując, że wszystkie niedopracowane elementy z łatwością można schować za ich talentem, co podkreśla niemal każda recenzja filmu.

Autor bez dorobku – London Fields

Głównym bohaterem „London Fields” jest podstarzały pisarz, który lata swojej świetności ma już dawno za sobą. Nawet wtedy nie mógł liczyć na uznanie czytelników i krytyków, co wpędziło go w niesłabnącą od ponad 20 lat impotencję twórczą. Zdesperowany, aby wreszcie wykazać się na rynku wydawniczym, wciąż poszukuje odpowiedniego tematu, który wszystkim jego krytykom pokazałby, że nie mieli racji. Niestety zamiast tego spędza całe wieczory i noce na powolnym osuwaniu się we własną depresję i nawet dekadencja nie potrafi go z tego marazmu wyciągnąć. Miejscem akcji jest Londyn, tuż przed rokiem 2000,kiedy to ludzie powoli zaczęli sobie zdawać sprawę z tego, jak nieźle namieszali na własnej planecie i odwrócenie tych szkód może być piekielnie trudne. Przez to większość bohaterów filmu wykazuje spore cechy depresji i zobojętnienia na to, co się wokół nich dzieje. Płyną powoli z nurtem czasu, nie licząc za bardzo na to, że los się jeszcze kiedyś do nich uśmiechnie. Główny bohater, Smason Young, podczas jednego ze swoich licznych wypadów na miasto spotyka Keitha Talenta, młodego i bardzo utalentowanego zawodnika grającego w rzutki. Sport ten jest na tyle popularny w Wielkiej Brytanii, że organizowane są liczne zawody, a nawet mistrzostwa, w których można wygrać wysokie kwoty pieniężne. Samson i Keith udają się razem do pobliskiego baru, w którym spotykają tajemniczą kobietę o imieniu Nicola Six.

Morderstwo – film London Fields

Femme Fatale, którą zdecydowanie jest Six, z miejsca zwraca na siebie uwagę Samsona, który nie jest zbyt odporny na kobiece wdzięki. W jednej chwili w pubie spotyka się bardzo wybuchowy wachlarz ludzkich charakterów:

  • Smason Young
  • Nicole Six
  • Keith Talent

Young podąża za Six ulicami Londynu, nie wiedząc dokładnie, na co liczy. Pod jej mieszkaniem odkrywa pamiętnik, który najwyraźniej należy do kobiety. Z jego treści dowiaduje się, ze Nicole uważa się za swego rodzaju medium widzące przyszłość i zamierza się zabić dokładnie o północy 5 listopada. Six nie zamierza tego jednak dokonać w zwykły sposób, ale chce kogoś popchnąć do tego, aby ja zamordował. Young upatruje w tym ogromnej szansy na przełamanie swojej blokady pisarskiej i postanawia udokumentować śmierć kobiety, nic jej o tym nie mówiąc.

„London Fields” okazało się historią o upadku moralnym, który zaliczają niemal wszyscy bohaterowie filmu. Samson wciąga Nicole w powolną grę, która zdaje się na tyle perwersyjna, że doskonale pasuje do jego zepsutego serca i umysłu. Wiele opinii dostępnych online na temat filmu zarzuca mu sporą ilość niedociągnięć, ale wielką niesprawiedliwością byłoby niezauważenie, jak wciąga każdego widza dzięki niecodziennemu spojrzeniu na romans i jego konsekwencje.

London Fields [2018] – Online
London Fields [2018] – Online
London Fields [2018] – Online
London Fields [2018] – Online
London Fields [2018] – Online
London Fields [2018] – Online

Director

Obsada filmu London Fields [2018] – Online

Amber Heard isNicola Six
Nicola Six
Theo James isGuy Clinch
Guy Clinch
Jim Sturgess isKeith Talent
Keith Talent
Billy Bob Thornton isSamson Young
Samson Young
Cara Delevingne isKath Talent
Kath Talent
Jason Isaacs isMark Asprey
Mark Asprey
Lily Cole isTrish Shirt
Trish Shirt
Gemma Chan isPetronella
Petronella
Henry Garrett isDink Heckler
Dink Heckler
Udostępnij0

Podobne tytuły

Polar [2019] – Online
Hala [2019] – Online
The Lodge [2019] – Online
Syndrom Berliński [2017] – Online
Les Barbares de La Malbaie [2019] – Online
Underworld: Wojny krwi [2016] – Online
Głosy ze ściany [2017] – Online
Tom and Charlie’s Road Trip [2019] – Online
Tamte dni, tamte noce [2017] – Online
Rodzina od zaraz [2018] – Online
Pomiędzy nami góry [2017] – Online
Nie ma jak u siostry [2018] – Online

Recenzje użytkowników:

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!