Zarejestruj się, aby obejrzeć Level 16 [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 10614 użytkowników

Level 16 [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Level 16 [2018] – Online

Sep. 22, 2018Canada102 Min.PG
Twoja ocena 0
5.5 2 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Z każdym kolejnym rokiem filmy kinowe zaczynają coraz bardziej oddalać się od przyszłości naszego gatunku namalowanej w kolorowych barwach. Wizja jutra nie jest już taka wesoła, jak kiedyś i twórcy filmów coraz bardziej pokazują swoje przekonanie o szarości dominującej w ich wizjach. Przez wiele lat kinematografia spoglądała w przyszłość i widziała wspaniałą historię o rozwoju ponad podziałami, gdzie każdy jest traktowany równo. Utopia, wymyślona dekady temu jest teraz coraz dalej, niż nam się może wydawać, przynajmniej według branży filmowej. Aktualnym trendem jest dystopia i najlepiej, jeśli będzie jak najbardziej przerażająca, tak jak ta w filmie „Level 16”, o czym powie wam ta recenzja.

Czytaj więcej

Dwie szkoły

Wśród fanów science fiction od wielu już dekad można zauważyć bardzo wyraźny podział, zarysowany na temat wizji naszej przyszłości. Z jednej strony stoją zagorzali zwolennicy Orwellowskiego spojrzenia, zakładającego, że nie czeka na nas nic poza zniewoleniem przez korporacje. Człowiek będzie żył pod komendę wielkich biznesmenów, tylko dla ich wygody. Z drugiej strony są natomiast zwolennicy Huxleyowskiego spojrzenia na sprawę, czyli zdecydowanie bardziej optymistycznego, ale tylko na pierwszy rzut oka. W tym modelu ludzie żyją co prawda w szczęściu, ale przypominającym przysłowiowego słowika w złotej klatce. Korporacje nadal rządzą, ale w ukryciu, zalewając konsumentów małymi przyjemnościami, tak bay nie mieli nawet przez moment ochoty na bunt. „Level 16” połączyło te dwie grupy i stworzyło dzieło zarówno mroczne, jak i niosące nadzieję w dobroć serca każdego człowieka. Zdecydowanie więcej tutaj elementów dystopijnych, które potrafią naprawdę przerazić widzów, ale nadal gdzieś w tle słychać nadzieję twórców wyrażona podświadomym przekazem emocjonalnym.

Tresura – Level 16

Vivien jest nastolatką, która niestety jest bardzo daleka od poznania zalet i wad tego wieku. Zamiast spędzać czas na imprezowaniu, randkowaniu i nieprzejmowaniu się w zasadzie niczym, doświadcza rzeczy wręcz odwrotnych, które nie powinny przydarzyć się nigdy żadnej nastolatce. Dziewczyna zostaje wysłana do szkoły z internatem, która w żaden sposób nie przypomina miejsca przeznaczonego na edukacje młodych i chłonnych umysłów. Zadanie tej placówki jest wręcz odwrotne, bo skupione na reedukacji i totalnym złamaniu woli każdej z dziewczyn tam przebywającej. Szkoła szykuje młode osoby do ról, które w niedalekiej przyszłości narzuci dla nich system. Nie wiemy dokładnie co dzieje się na zewnątrz szkoły, nie jest to jednoznacznie powiedziane, ale możemy zakładać, że skoro istnieją miejsca takie, jak to, to nie może być zbyt dobrze. Dziewczynki są poddawane codziennym zajęciom, przypominającym bardziej tresurę psów niż wychowywanie, ale nikt się tym nie martwi, nie chodzi o komfort nastolatek, ale o stworzenie niewolnicy niemal idealnej. Żadna z nich nie może kwestionować tego, czego się je uczy, nie wolno im w zasadzie zrobić czegokolwiek bez zgody. Sadystyczna kadra zarządzająca szkoła niemalże z namaszczeniem torturuje psychicznie nastolatki i trzeba przyznać, że naprawdę można uwierzyć w to, że tym postaciom daje to jakąś dziwną, chorą satysfakcję.

Za cenę życia – Film Level 16

Vivien pomimo okropności, których doświadcza praktycznie każdego dnia, stara się być silna, ale wola walki powoli w niej zanika. Pewnego dnia w murach szkoły pojawia się nowa uczennica, dawna przyjaciółka głównej bohaterki. Pomiędzy Vivien a Sophią, jest wiele niezałatwionych spraw i poważny konflikt oparty na zdradzie, której dokonała Sophia. Dziewczyny postanawiają jednak zakopać topór wojenny, przynajmniej na jakiś czas. Łączą swoje siły, aby razem, za wszelką cenę spróbować wydostać się ze szkoły. Nastolatki są na tyle zdesperowane, że jeśli będzie trzeba, to z radością poświęcą swoje życie podczas ucieczki.

Wizja świata przedstawiona w filmie „Level 16” jest nie tyle przerażająca, ile bardzo realna. Obsada filmu poniekąd odegrała sytuacje kobiet w wielu miejscach na naszej planecie, ale dopiero pokazanie tego w formie science fiction dziejącego się w ich własnym kraju wielu otworzyło oczy. Postępujące zmiany w społeczeństwach na całym świecie mogą w przyszłości stać się poważnym zagrożeniem dla wolności wszystkich ludzi, przed czym przestrzega właśnie ten film. Online można obejrzeć bardzo dużo podobnych scenariuszy, a kiedy już zaczniemy zagłębiać się w ten temat, warto przypomnieć sobie, że tak naprawdę „Level 16” nie jest do końca fikcją.

Level 16 [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Level 16
IMDb Ocena 5.9 788 głosów
TMDb Ocena 5.7 7 głosów
Udostępnij1

Podobne tytuły

Pułapka Czasu [2018] – Online
Paradoks Cloverfield [2018] – Online
Anihilacja [2018] – Online
Spider-Man: Homecoming [2017] – Online
Zagłada [2018] – Online
Bumblebee [2018] – Online
Pierwsza Noc Oczyszczenia [2018] – Online
Przepraszam, że przeszkadzam [2018] – Online
Liga Sprawiedliwości [2017] – Online
Iron Man [2008] – Online
Aquaman [2018] – Online
Pokémon: Detektyw Pikachu [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website