Zarejestruj się, aby obejrzeć John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 14403 użytkowników

John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online

May. 16, 2019USA121 Min.PG
Twoja ocena 0
5.3 3 votes
co się dzieje?

Cały film John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online

Prawdziwy tytuł filmu John Wick: Chapter 3 – Parabellum

Streszczenie filmu


Kino akcji zawsze potrafiło wykreować z głównego bohatera niemal niepokonaną maszynę do zabijania i w pewien sposób, widzów ta wizja ekscytowała. Pełne niebezpieczeństw, strzelanin, pościgów samochodowych i pojedynków wręcz filmy, w doskonały sposób odpowiadały na potrzeby widowni, dając im namiastkę życia na krawędzi i poczucia się chociaż przez moment jak szpieg, albo płatny zabójca. Seria opowiadająca o przygodach Johna Wick, niemal natychmiast zdobyła ogromna popularność, głównie za sprawa przywrócenia do żywych modelu bohatera nie do zabicia, i każda recenzja poprzednich części uważała, że jest to oznaką powrotu gatunku akcji do kin. Czy w przypadku „John Wick: Chapter 3 – Parabellum” będziemy mogli mówić o tym samym?

Czytaj więcej

Bohater jak z lat 90.

Postać Johna Wicka została wykreowana z odpowiednią uwagą, ponieważ twórcy wiedzieli, że widzowie są już mocno przewrażliwieni na punkcie mocno utartego schematu twardziela z filmów akcji. Dlatego też główny bohater ich serii filmów mocno odbiega od tego stereotypu, ale nie na tyle daleko, aby móc mówić o jakimś wykreowaniu zupełnie nowych cech w tym kinie. Tym sposobem Wick jest oczywiście piekielnie skutecznym mordercą na zlecenie, ale potrafi też się parę razy potknąć czy dostać w twarz, a krew pojawiająca się na jego policzkach sugeruje, że jak najbardziej można go pokonać, tylko że nikt nie jest na tyle dobry, aby tego dokonać. Inną sprawą jest pochodzenie jego niezwykłych umiejętności, które również mocno odcinają go od twardzieli z kina akcji lat 90. Tamci bohaterowie, byli herosami z przypadku, tymczasem Wick jest nim z wyboru, chociaż nie zdaje sobie sprawy z tego faktu. Całe jego życie zostało skonstruowane pod to, co robi teraz, w przeciwieństwie do innych postaci z filmów akcji, które robiły to, co robiły jedynie epizodycznie.

Uwięziony w mieście – John Wick: Chapter 3 – Parabellum

Seria opowiadająca o przygodach Johna Wicka jest bardzo mocno ze sobą połączona. Przypuszczalnie, gdyby obejrzeć wszystkie części, jedna po drugiej online, wówczas szybko zauważymy pewne wyraźne zależności. Akcja filmów dzieje się na przestrzeni zaledwie kilku może kilkunastu dni, co jeszcze bardziej podkreśla, jak szybkie tempo posiadają. Każdy z nich z osobna i tak już ledwo, daje widzom chwilę wytchnienia, ale połączone razem, dopiero robią silne wrażenie. „John Wick: Chapter 3 – Parabellum” zacznie się kilka dni po wydarzeniach z części drugiej i wydarzenia z poprzedniego filmu będą bardzo istotne dla fabuły kolejnego. Główny bohater po powrocie do Nowego Jorku, bardzo szybko orientuje się, że nie tylko został odcięty od wszystkich usług Continental, ale za jego głowę jest teraz nagroda aż 14 milionów dolarów. Nietrudno zatem przewidzieć, że każdy oprych, płatny morderca i przypadkowy uczestnik rozróby, postanowi za wszelką cenę pozbawić Wicka życia. Problem w tym, że tak jak wspomniano wyżej, raczej nie ma na świecie przeciwnika godnego Wicka. Nie powstrzyma to oczywiście jego przeciwników przed próbowaniem, skutkiem czego będzie kolejna rozróba olbrzymich rozmiarów. Wicka ze wszystkich swoich sił będzie chciał uciec z Nowego Jorku, ale jedynie pewna zabójczyni będzie skłonna mu pomóc. Nie mając większego wyboru, Wick postanowi jej zaufać, ale czy będzie to dobra decyzja?

Film John Wick: Chapter 3 – Parabellum

„John Wick: Chapter 3 – Parabellum” jest już ostatnią częścią przygód tytułowego bohatera. Fani na całym świecie będą musieli znaleźć inne filmy akcji, w których będą mogli poczuć przynajmniej odrobinę emocji uwolnionych podczas seansu z Wickiem. Dopóki jednak nie dojdzie do premiery „John Wick: Chapter 3 – Parabellum” warto jeszcze raz obejrzeć, pozostałe części, aby dobrze zrozumieć przekaz filmu, który będzie zupełnie jasny zapewne dopiero po nadchodzącej części. Obsada niewiele się zmieniła, zresztą od zawsze była bardzo skromna, aby ograniczyć niepotrzebne wątki fabularne, które finałowa część wreszcie domknie. Życie pełne emocji, które prowadził dotąd Wick, może skończyć się tylko na dwa sposoby, ale żeby przekonać się, który z nich to będzie, trzeba jeszcze trochę poczekać na premierę kinową.

John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online
John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online
John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online
John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online
John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online
John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online
John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online
John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online
John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online
John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online

Director

Obsada filmu John Wick: Chapter 3 – Parabellum [2019] – Online

Udostępnij7

Podobne tytuły

Dick Long nie żyje [2019] – Online
Lekarstwo na życie [2017] – Online
Uncut Gems [2019] – Online
Operacja Overlord [2018] – Online
W starym, dobrym stylu [2017] – Online
The Cabin House [2019] – Online
Vita segreta di Maria Capasso [2019] – Online
Ostrzeżenie [2018] – Online
How to Train Your Dragon: Homecoming [2019] – Online
Flukten over grensen [2020] – Online
Incoming [2018] – Online
Shaft [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!