Zarejestruj się, aby obejrzeć Jak wytresować smoka 3 [2019] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 18957 użytkowników

Jak wytresować smoka 3 [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Jak wytresować smoka 3 [2019] – Online

Jan. 03, 2019USA104 Min.PG
Twoja ocena 0
10 1 vote
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Animacje od wielu już lat zdobywają coraz większe uznanie wśród widowni, także tej dorosłej, ale także wśród krytyków. Proste niegdyś opowieści, skierowane głównie do bardzo młodej widowni, przeszły ogromna transformacje w ciągu ostatnich dwóch dekad. Historie w nich pokazane zdołały osiągnąć bardzo ciekawy kompromis, pomiędzy rozrywką zarezerwowaną dla dzieci a rodzicami, które z tymi dziećmi na sali kinowej przebywają. Dawniej starano się unikać tego typu sztuczek, ale jak się okazało, niepotrzebnie. Największym atutem leżącym po stronie twórców filmów animowanych jest, kuriozalnie, wiek obecnych młodych rodziców. Większość z nich to pokolenie wychowane już w czasach internetu, efektów specjalnych i kultowych animacji. Wspaniałe, jest, że i o nich się pamięta, tworząc filmy animowane, czego doskonałym przykładem jest „Jak Wytresować Smoka 3”.

Nowy, ale stary?

Filmowa trylogia o przygodach małej wikińskiej wiosce ze smokami porwała tłumy widzów na całym świecie. Po premierze pierwszej części niemal każda recenzja zachwalała ten film i nie było się czemu dziwić. Prosta historia o młodym chłopcu poszukującym swojego miejsca w świecie, doskonale odpowiedziała na zapotrzebowanie rynku, no i jak wiadomo – smoki zawsze dobrze się sprzedają. Liczne nagrody i nominacje, w tym do najważniejszej, Oscara w kategorii najlepszy film animowany, bardzo szybko sprawiły, że producenci postanowili stworzyć drugą część, a w końcu także i trzecią. „Jak Wytresować Smoka 3” zaczyna się od potrzeby przyzwyczajenia widzów do małego skoku czasowego względem drugiej części. Główny bohater, Czkawka, dawno już przestał być młodym chłopcem, a stał się dorosłym mężczyzną. Jego liczne przygody u boku Nocnej Furii związały ich naprawdę mocno. Oboje stali się nie tylko najlepszymi przyjaciółmi, ale partnerami w walce o Berg, rodzinne miasto Czkawki. Wydarzenia z drugiej części położyły się wielkim cieniem na fabule „Jak Wytresować Smoka 3” i w zasadzie większość historii wciąż wraca lub zaczepia o tamte heroiczne wysiłki głównych bohaterów. Z pomocą smoków, przyjaciół, a także nawróconych na pomoc smokom mieszkańcom miasta Berg, Czkawka skutecznie odparł atak czarnego charakteru, z tym jednak problemem, że setki smoków straciło wówczas swój dom. W „Jak Wytresować Smoka 3” możemy zobaczyć pokłosie tamtej walki w postaci ogromnego problemu ze smokami i tym, co z nimi począć. Czkawka wraz z Astrid, do której od dawna czuł coś więcej niż przyjaźń, licznymi smokami i przyjaciółmi prowadzi szeroko zakrojone poszukiwania zagubionych stworów. Sprowadza je do Berg, co rodzi o wiele większe problemy, niż mógł przypuszczać. Mała wyspa staje się z czasem przeludniona smokami i robi się z tego naprawdę poważny problem. Czkawka postanawia zatem odszukać magiczną Ukrytą Krainę, o której opowiadał mu jego ojciec. Nie wiedząc za bardzo, gdzie w ogóle ma zacząć swoje poszukiwania, wyrusza w niezbadane tereny, mając nadzieje na łut szczęścia. Niestety, zamiast obiecanego nowego domu dla smoków spotyka przerażające zagrożenie w postaci nowego czarnego charakteru. Jego głównym celem jest schwytanie smoków i użycie ich do niecnych zamiarów. Gdy tylko widzi, że Czkawka posiada Nocną Furię, poprzysięga odebranie chłopakowi smoka. Przy okazji, okazuje się, że w okolicy pojawiła się jeszcze jedna Nocna Furia, tylko że biała!

Ciężar oczekiwań

W tym momencie cała historia bardzo mocno się dla wszystkich bohaterów komplikuje. Z jednej strony muszą stawić czoła nowemu zagrożeniu, które z perspektywy widza nie jest wcale takie nowe, bo łudząco przypomina czarny charakter z drugiej części, ale film musi się w jakiś sposób bronić. Z drugiej strony Czkawka wie doskonale, że tylko kwestią czasu jest, kiedy zagrożenie dotrze do Berg, a wtedy każdy smok mieszkający na tej wyspie będzie miał bardzo poważne kłopoty. Rozdarty pomiędzy decyzję, co zrobić, musi zmierzyć się w międzyczasie z jeszcze jednym, nie mniej niebezpiecznym zagrożeniem – miłością. Astrid i Czkawka są już młodymi dorosłymi i wszyscy w wiosce to zauważają, Jako syn wodza, Czkawka powinien przejąć władzę, ożenić się z Astrid i rządzić Berg. Wszyscy tego pragną, poza Czkawką i Astrid, którzy czuja się przytłoczeni oczekiwaniami, które na nich spadły. Sprowadza to bardzo nieciekawe konsekwencje, mogące finalnie nawet zagrozić ich związkowi.

Dla małych i dużych

„Jak Wytresować Smoka 3” to film o wiele dojrzalszy od pozostałych dwóch części. Założenia fabularne są o znacznie ambitniejsze i nie skupiają się jedynie na opowiedzeniu miłej historyjki o chłopaku latającym na grzbiecie smoka. Twórcy postanowili bardzo mocno rozróżnić w tym filmie, gdzie leży różnicą pomiędzy tym, co jest przeznaczone dla rodziców, a tym, co dla dzieci. Dlatego też większość wątków skupiających się na relacjach międzyludzkich, pomimo spłycenia, jest odzwierciedleniem problemów niemal każdego dorosłego. Dzieci natomiast zostają w tym czasie zajęte pociesznymi figlami smoków. Przeniesienie ruchów i charakteru kota na Nocną Furie nadało jej bardzo przyjemnego wydźwięku. Zaloty pomiędzy Furią, a biała Furią wyszły przekomicznie, głównie za sprawą użycia do tego zupełnie niekocich cech, co jest paradoksalnie idealnym dodatkiem. Gdy tylko „Jak Wytresować Smoka 3” pojawi się online na jednej z platform streamingowych, odniesie ogromny sukces, szczególnie w naszym kraju, za co odpowiada fenomenalna obsada dubbingu.

Jak wytresować smoka 3 [2019] – Online
Jak wytresować smoka 3 [2019] – Online
Jak wytresować smoka 3 [2019] – Online
Jak wytresować smoka 3 [2019] – Online
Jak wytresować smoka 3 [2019] – Online
Jak wytresować smoka 3 [2019] – Online
Jak wytresować smoka 3 [2019] – Online
Jak wytresować smoka 3 [2019] – Online
Jak wytresować smoka 3 [2019] – Online
Prawdziwy tytuł filmu How to Train Your Dragon: The Hidden World
IMDb Ocena 7.9 28061 głosów
TMDb Ocena 7.8 1015 głosów

Director

Dean DeBlois
Director

Obsada filmu

Jay Baruchel isHiccup (voice)
Hiccup (voice)
America Ferrera isAstrid (voice)
Astrid (voice)
F. Murray Abraham isGrimmel (voice)
Grimmel (voice)
Cate Blanchett isValka (voice)
Valka (voice)
Gerard Butler isStoick (voice)
Stoick (voice)
Craig Ferguson isGobber (voice)
Gobber (voice)
Jonah Hill isSnotlout (voice)
Snotlout (voice)
Christopher Mintz-Plasse isFishlegs (voice)
Fishlegs (voice)
Kristen Wiig isRuffnut (voice)
Ruffnut (voice)
Kit Harington isEret (voice)
Eret (voice)
Udostępnij0

Podobne tytuły

Król Lew [1994] – Online
Girls und Panzer das Finale: Part II [2019] – Online
Sekretne życie zwierzaków domowych 2 [2019] – Online
Coco [2017] – Online
Grinch [2018] – Online
Shazam! [2019]
Kapitan Marvel [2019] – Online
Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru [2018] – Online
Gęsia skórka 2 [2018] – Online
Scooby-Doo i klątwa trzynastego ducha [2019] – Online
WWE Extreme Rules 2019 [2019] – Online
Alfa [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website