Zarejestruj się, aby obejrzeć Fonzo [2019] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 17371 użytkowników

Fonzo [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Fonzo [2019] – Online

Apr. 11, 2019CanadaPG
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Cały film Fonzo [2019] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Fonzo

Streszczenie filmu


Słynni przestępcy, mafiozi i bossowie mają w filmach jedną wspólną cechę, dzięki której przyciągają przed ekrany tak dużą liczbę odbiorców. Każdy z nich swoim zuchwałym stylem życia i nieoglądaniem się na literę prawa potrafił zaimponować albo przestraszyć zwykłego człowieka. Fascynacja ludźmi, którzy żyją poza prawem, jest zupełnie normalna, przecież każdy z nas ma czasami ochotę złamać przepisy i zobaczyć czy poniesie za to odpowiednie konsekwencje. Bohaterowie filmów najczęściej przekroczyli granicę nie tylko zbyt wiele razy, co za daleko. Niektórzy mieli krótkie, ale intensywne kariery, inni przez długie lata wodzili za nos wymiar sprawiedliwości i policję. Jednym z nich był słynny Al Capone. Gangster, który na stałe wpisał się w historię świata przestępczości, nie przez swoje liczne wybryki, ale przez romantyczną otoczkę, jaką nadało mu kino 20 wieku. „Fonzo” stara się pokazać, że wcale tak nie było i Capone skończył marnie za swoje przewinienia.

Czytaj więcej

Gangsterskie życie

Na początku ubiegłego wieku gangsterzy byli zupełnie inni od nam obecnych i również postrzeganie ich przez społeczeństwo mocno odbiegało od tego, co znamy z autopsji. Ówcześni przestępcy w dużej mierze skupiali się na atakowaniu bądź rabowaniu instytucji państwowych, oszczędzając przypadkowych i postronnych obywateli. Nie powstrzymywało ich to jednak przed brutalnymi morderstwami, jeśli tylko ktoś ośmielił się wejść im w drogę. Lata 30 zwiastowały ogromny kryzys ekonomiczny, dlatego wiele osób musiało zapożyczać się u mafii, kończąc swój żywot w niezbyt przyjemny sposób. Al Capone różnił się mocno od pozostałych gangsterów, głównie za sprawą swojego stosunku do tego, co robił. Mężczyzna był na tyle sprytny i zuchwały, że nie wierzył w to, że kiedykolwiek uda się go złapać policji. Nie był wcale taki daleki od prawdy, bo gdyby nie głupie przeoczenie, nigdy nie trafiłby za kratki. Sąd skazał go za unikanie podatków, co w Stanach Zjednoczonych, jest wyjątkowo surowo karane. Przewrotnie zatem Capone poszedł siedzieć za zupełnie inne przewinienia, niż te, za które był w pierwszej kolejności ścigany.

Więzienie Fonzo

Kolejne lata swojego życia spędził w zakładzie karnym z wyrokiem jedenastu lat bezwzględnego więzienia. Dla gangstera nie było to zbyt wiele, a biorąc pod uwagę sporą fortunę, którą udało mu się ukryć, wyjście na wolność miało całkiem jasne barwy dla Capone. Niestety los chciał inaczej i tuż po osadzeniu w federalnym wiezieniu zdiagnozowano u niego demencję. Film „Fonzo” pokaże, jak wyglądała odsiadka słynnego przestępcy podatkowego, od momentu, w którym dowiaduje się o swojej przypadłości, poprzez jego walkę z chorobą, aż po finał całej sprawy. Jako że film jest z gatunku biograficznego, śmiało można poszukać online informacji o tym, jak zakończyła się walka Capone z chorobą oraz czy udało mu się dotrwać do końca odsiadki. „Fonzo” ma przedstawić jedenaście lat z życia Capone, ale tylko 8 z nich spędził on w więzieniu. Po długim i męczącym zmaganiu się z demencją został w końcu wypuszczony na wolność, gdzie spotkał się z niemal entuzjastycznym przywitaniem przez ludzi. Capone stał się celebrytą jeszcze na długo, zanim trafił do wiezienia, ale dopiero jego odsiadka dała mu statu prawdziwej gwiazdy. Możliwość przyjrzenia się jego upadkowi wydaje się dlatego mocno nie na miejscu, ale nie możemy zapominać, że najlepsze scenariusze pisze życie. Dlatego też film „Fonzo” i jego obsada na pewno skupia się na dramaturgii życia Capone, zamiast na płytkich i niepotrzebnych emocjach.

Film Fonzo

Kino biograficzne zawsze cechowało się swoją powolnością i rzetelnością. Do tej pory świat kina nie doczekał się jeszcze odpowiedniej historii o Alu Capone, dlatego „Fonzo” może stać się wreszcie furtką dla wyjaśnienia, co dokładnie się działo w głowie tego gangstera i czy rzeczywiście był taki, jak lubiły przedstawiać go media w ówczesnych czasach. „Fonzo” ma być dramatem kryminalnym, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że zobaczymy sporo retrospekcji z życia Capone, zanim został wsadzony do więzienia za unikanie płacenia podatków.

Director

Josh Trank
Director

Obsada filmu Fonzo [2019] – Online

Tom Hardy isAl Capone
Al Capone
Matt Dillon isJohnny Torrio
Johnny Torrio
Kyle MacLachlan isDr. Karlock
Dr. Karlock
Kathrine Narducci isRosie Capone
Rosie Capone
Jack Lowden isAgent Crawford
Agent Crawford
Noel Fisher isJunior Capone
Junior Capone
Udostępnij0

Podobne tytuły

Desolate [2019] – Online
Barry Seal: Król przemytu [2017] – Online
Dracula: Historia nieznana [2014] – Online
Kształt wody [2017] – Online
The Staggering Girl [2020] – Online
Powiedz jak się nazywasz [2018] – Online
Ostra noc [2017] – Online
Buffalo Boys [2018] – Online
Jojo Rabbit [2019] – Online
Top Gun: Maverick [2020] – Online
Złe wychowanie Cameron Post [2018] – Online
Jusqu’ici tout va bien [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!