Zarejestruj się, aby obejrzeć Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 11879 użytkowników

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online

Nov. 14, 2018UK134 Min.PG-13
Twoja ocena 0
10 1 vote
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Świat magii od zawsze przyciągał liczne grono ciekawskich, którzy z wielką uwagą odkrywali każdy jego zakamarek. W ostatnich latach widać niestety spory odwrót branży filmowej z tego gatunku, na rzecz science fiction. Jest jednak jedno uniwersum w świecie filmów, które raczej może być spokojne o swoja przyszłość i zainteresowanie widowni, tej młodszej i co ciekawe, także tej starszej. „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” to druga już część filmu o przygodach Newta Scamandera, będąca jednocześnie wielkim prequelem do świata Harry’ego Pottera.

Czytaj więcej

Zakazy – film Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Główny bohater, Newt Scamander po wydarzeniach z pierwszej części filmu musi zmierzyć się z licznymi konsekwencjami swoich czynów. Jego nie do końca odpowiedzialne zachowanie doprowadziło prawie do ujawnienia istnienia czarodziejów na świecie. Ministerstwo Magii jest bardzo dalekie od brania w ogóle pod uwagę możliwości ujawnienia się mugolom, dlatego każde zagrożenie tego stanu rzeczy jest brane bardzo na poważnie. Restrykcyjne prawo wyraźnie określa co czarodziej może, a czego nie może, o czym mogliśmy się przekonać nie tylko w poprzedniej części filmu, ale również w całym uniwersum zbudowanym i zapoczątkowanym przez serię o przygodach Harry’ego Pottera. Newt dostaje bezwzględny zakaz opuszczania Wysp Brytyjskich i każda jego próba zmiany tego stanu rzeczy spełza na niczym. Newt szybko przekonuje się o tym, że stoją za tym nie tylko względy prawne, ale także jego własny brat, który siła chce zmusić Newta do zmiany jego stylu życia.

Powrót Grindewalda

Różnego rodzaju magiczne zwierzęta były przez większość historii czarodziejów poddani bezwzględnej eksterminacji, głównie przez zagrożenia, jakie stwarzały. Czarodzieje bali się, aby nie wpadły one przypadkiem w ręce mugoli, co zakończyłoby się katastrofą dla obu światów żyjących obok siebie. Tylko Newt znalazł w nich coś więcej niż tylko dzikość i zagrożenie, ale nie jest to w smak Ministerstwu, jak i jego bratu. Chłopak za każdym razem opiera się namowom brata, przez co musi cierpieć przez zakaz wyjazdu z kraju. W międzyczasie słynny Gellert Grindewald ucieka z transportu więziennego podczas jego przewozu z Nowego Jorku do Londynu. Grindewald miał stanąć tam przed sądem za swoje przestępstwa, ale jego ucieczka zwiastuje o wiele większe kłopoty. Grindewald nie ma zamiaru dłużej znosić życia w ukryciu i dzielenia się światem z mugolami i jego mroczny plan zakłada nie tylko ujawnienie świata magii, ale wielką wojnę. Jego głównym celem jest zniewolenie ludzkości, aby ta pracowała dla niego jako niewolnicy. Jego plany postanawia pokrzyżować sam profesor Dumbledor, ale nie może tego zrobić oficjalnie, pod swoim nazwiskiem, dlatego wykorzystuje do pomocy Newta.

Obskur – Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Grindewald wbrew temu, co o nim mówią inni czarodzieje, ma całkiem logiczny plan i do tego poparcie sporej ilości czarodziejów. Ministerstwo Magii doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale postanawia ukrywać niewygodną prawdę. Zamiast otwarcie przeciwstawić się Grindewaldowi, wysyła na tajne misje kilkoro zdolnych czarodziejów, którzy szybko odkrywają, że Grindewald jest o wiele silniejszy, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Jego największym atutem staje się obskur Credence Barebone, chłopak, który uważany jest za jednego z ostatnich czarodziejów czystej krwi. Jego niewyobrażalna wręcz moc, może okazać się bronią ostateczna w wojnie planowanej przez Grindewalda. Newt zorientowawszy się z kim ma do czynienia, nie podejmuje próby powstrzymania Grindewalda, ale przekonania Credence’a do przejścia na jego stronę. Credence niestety sam nie wie, czego chce i kim tak naprawdę jest, dlatego jego zagubienie we własnym umyśle, przysporzy wszystkim najwięcej kłopotów.

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” to przede wszystkim doskonała obsada, która dokonuje cudów w filmie. Scenariusz drugiej części przygód Newta jest bardzo inny od tego napisanego dla pierwszej części. Tym razem jest w nim o wiele więcej mroku, negatywnych emocji i o wiele mniej tytułowych zwierząt, które pojawiają się bardzo sporadycznie, głównie jako przerywnik fabularny. Każda recenzja filmu zauważa to samo, przez co druga część filmu musi zmierzyć się ze sporą falą krytyki, co diametralnie może się odmienić, gdy tylko film trafi do dystrybucji online tak jak pierwsza część. Fani na całym świecie zupełnie inaczej odbiorą całość produkcji, jeśli obejrzą ja któryś raz z rzędu, pytanie tylko, czy będzie to reakcja pozytywna?

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
IMDb Ocena 6.7 137780 głosów
TMDb Ocena 6.9 3887 głosów

Director

David Yates
Director

Obsada filmu

Eddie Redmayne isNewt Scamander
Newt Scamander
Alison Sudol isQueenie Goldstein
Queenie Goldstein
Johnny Depp isGellert Grindelwald
Gellert Grindelwald
Jude Law isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Dan Fogler isJacob Kowalski
Jacob Kowalski
Ezra Miller isCredence Barebone
Credence Barebone
Zoë Kravitz isLeta Lestrange
Leta Lestrange
Callum Turner isTheseus Scamander
Theseus Scamander
Claudia Kim isNagini / The Maledictus
Nagini / The Maledictus
Udostępnij0

Podobne tytuły

Arktyka [2018] – Online
Mała Stopa [2018] – Online
Dziadek do orzechów i cztery królestwa [2018] – Online
Zmierzch [2008] – Online
Aladdin [2019] – Online
KuToppen [2019] – Online
Spider-Man Uniwersum [2018] – Online
Wyspa psów [2018] – Online
Ralph Demolka w internecie [2018] – Online
007: Skyfall [2012] – Online
Człowiek ze stali [2013] – Online
Avengers: Wojna bez granic [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website