Zarejestruj się, aby obejrzeć Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 17175 użytkowników

Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online

Oct. 25, 2018Germany117 Min.R
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Niebezpieczeństwa płynące z komputeryzacji niemal każdej dziedziny gospodarki przez wiele osób są bardzo niedocenianie. Wydarzenia ostatnich lat pokazują, że skutecznie przeprowadzone ataki hakerskie mogą skutecznie sparaliżować nie tylko wojskowe systemy obronne, ale także infrastrukturę całego kraju. Konsekwencje takiego czynu mogą być katastrofalne z punktu widzenia bezpieczeństwa kraju, ale także mogą przynieść ogromne straty finansowe dla wszystkich branż gospodarki. Najbardziej rozwinięte państwa świata już dawno zauważył, że przeniesienie wojny do cyberprzestrzeni daje o wiele lepsze rezultaty niż klasyczny atak przy użyciu wojsk. Film „Dziewczyna w sieci pająka” analizuje jeden ze scenariuszy, w którym losy poszczególnych krajów, ale i świata zależą wyłącznie od umiejętnego zabezpieczenia komputerów.

Czytaj więcej

O jeden włam za daleko

Czasy, w których zwykłe, proste programy antywirusowe i zabezpieczenia dawały gwarancję, że komputer nie zostanie zhakowany, dawno już są melodia przyszłości. Potężna moc obliczeniowa poszczególnych komputerów daje niemal nieograniczone możliwości przestępcom, ale także hakerom działającym na polecenie wojska lub rządu. Każdy szanujący się kraj zainwestował do tej pory niemałe sumy pieniędzy w unowocześnianie swoich zapór, po to, aby wyeliminować potencjalne zagrożenia płynące z wojny w cyberprzestrzeni i ataku wrogich państw. Hakerzy jednak nie śpią i podobnie jak światowe rządy każdą wolną chwilę poświęcają na doskonalenie sposobów pozwalających na infiltracje serwerów i twardych dysków w celu zdobycia potrzebnej wiedzy lub zniszczenia systemów obronnych. „Dziewczyna w sieci pająka” to opowieść o pewnej zdolnej hakerce, która miała pecha i wzięła udział w o jednym niefortunnym ataku za dużo.

Jeden program do władania wszystkimi programami

Lisbeth Salander daje się skusić bardzo interesującej ofercie kradzieży pewnego pliku, o którym tak naprawdę nie wie za dużo i w sumie nie ma to dla niej znaczenia. Dziewczyna nigdy nie zadaje pytań, tylko sumiennie realizuje podjęte zadanie, bez względu na to, jak trudne by nie było. Do Lisbeth zgłasza się Frans Balder, programista, który do niedawna pracował na zlecenie amerykańskiej agencji NSA. Mężczyzna ma wyrzuty sumienia, za to, co zrobił podczas swojej pracy i za wszelką cenę chce odwrócić szkody, które przez to powstały. Balder napisał bardzo zaawansowany program zwany Firefall, którego głównym zadaniem jest wykradanie kodów dostępu do broni nuklearnej. Wierzy on, że tak potężna broń nie powinna wpaść w niepowołane ręce, a więc program, który sam napisała, koniecznie musi zostać zniszczony. Lisbeth udaje się dotrzeć do wskazanego przez Baldera serwera i skradzenie pliku z programem. Dziewczyna nie wie nawet, jak ogromne kłopoty to na nią sprowadzi.

Zmiana zdania – Dziewczyna w sieci pająka

Po udanej kradzieży Lisbeth wpada pod radar agenta NSA, który natychmiast postanawia odzyskać program Firefall. Dociera do dziewczyny i nawet udaje mu się ja przekonać do przekazania pliku, ale zanim dochodzi do wymiany, na Lisbeth napadają blizej nieokreśleni najemnicy. Oczywiste jest, że oni również chcą położyć łapy na programie, ale Lisbeth udaje się przed nimi uciec. Agent NSA, który czekał na dziewczynę, dochodzi do wniosku, że ta zmieniła zdanie, więc rusza jej tropem. Udaje mu się dotrzeć do dziewczyny Lisbeth i zastawia na nią pułapkę, z której i tym razem udaje jej się wymknąć. Agent powoli traci cierpliwość, ale nadal nie wie, że Lisbeth nie ma złych zamiarów, stara się jedynie przetrwać. Po tym, gdy dowiaduje się, czym jest Firefall, odchodzi od pomysłu przekazania go komukolwiek i chce go zniszczyć. Finalnie udaje jej się tego dokonać, ale niestety ponosi za to bardzo wysoką cenę.

Film Dziewczyna w sieci pająka

„Dziewczyna w sieci pająka” to swego rodzaju próbą połączenia gatunku szpiegowskiego z akcją, która na dobrą sprawę wychodzi bardzo dobrze, ale nie brak w niej kilku potknięć. Fabuła została za sprawą scenariusza mocno uproszczona, jednak obsada dała radę przekazać więcej, niż film w zasadzie od nich wymagał. Silny przekaz pacyfistyczny bijący z ekranu może dać niektórym odbiorcom poczucie wiary w to, że jeśli tylko postanowimy zrobić to, co słuszne, to uda nam się zmienić świat i zatrzymać żądnych władzy polityków i wojskowych i ta recenzja bardzo mocno to popiera. Jest to mocno infantylne podejście, ale rzeczywiście dające wrażenie znaczenia w świecie pełnym chciwości. Filmu „Dziewczyna w sieci pająka” nie zobaczymy niestety w kinach, a szkoda, dlatego warto odszukać go online, gdzie na pewno trafi do dystrybucji poprzez platformy streamingowe.

Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online
Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online
Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online
Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online
Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online
Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online
Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online
Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online
Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online
Dziewczyna w sieci pająka [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu The Girl in the Spider
IMDb Ocena 6.1 22760 głosów
TMDb Ocena 5.9 387 głosów

Director

Fede Alvarez
Director

Obsada filmu

Claire Foy isLisbeth Salander
Lisbeth Salander
Sverrir Gudnason isMikael Blomkvist
Mikael Blomkvist
Lakeith Stanfield isEdwin Needham
Edwin Needham
Sylvia Hoeks isCamilla Salander
Camilla Salander
Stephen Merchant isFrans Balder
Frans Balder
Claes Bang isJan Holster
Jan Holster
Christopher Convery isAugust Balder
August Balder
Vicky Krieps isErika Berger
Erika Berger
Synnøve Macody Lund isGabriella Grane
Gabriella Grane
Udostępnij0

Podobne tytuły

Escape Room [2019] – Online
Operacja Overlord [2018] – Online
Anon [2018] – Online
Śmierć nadejdzie dziś 2 [2019] – Online
The Intruder [2019] – Online
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów [2016] – Online
Zarraar [2019] – Online
Pierwsza Noc Oczyszczenia [2018] – Online
Dziedzictwo. Hereditary [2018] – Online
Eskorta [2018] – Online
Zwyczajna przysługa [2018] – Online
Our Evil [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website