Zarejestruj się, aby obejrzeć Domino [2019] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 17523 użytkowników

Domino [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Domino [2019] – Online

Apr. 04, 2019Denmark148 Min.PG
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Cały film Domino [2019] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Domino

Streszczenie filmu


Skandynawia okazała się w ciągu ostatnich kilku lat prawdziwą mekką dla różnego rodzaju autorów obracających się wokół jednego gatunku, którym jest kryminał. Liczne książki z tego regionu świata zaczęły pojawiać się na listach bestsellerów, a prawa do dystrybucji filmów i seriali zostały sprzedane na pniu, również dla platform oferujących seanse online. Odbiorcy na całym świecie pokochali unikatowy styl i schemat towarzyszący skandynawskim kryminałów, a ponura pogoda będąca nieodłącznym elementem wielu krajów z północy, dodatkowo nadały opowieści tajemniczego mroku. Nic więc dziwnego, że kolejni reżyserzy sięgają po opowieści osadzone w realiach tych mroźnych państw i nie inaczej jest w tym przypadku z „Domino”, które ma stać się dokładnie tym, na co czekają od wielu lat wszyscy fani kryminałów.

Czytaj więcej

Trudne kino

Elementem szczególnie wyróżniającym kryminały ze Skandynawii jest wyjątkowo powolna akcja, której nie uświadczymy np. u autorów, czy reżyserów ze Stanów Zjednoczonych. Tam liczy się szybka akcja, niepozwalająca widzom nawet na moment wytchnienia. Strzelaniny i pościgi również są na porządku dziennym, przez co tak naprawdę przestaje to przypominać kryminały, a zaczyna proste produkcje akcji, skupione na czymś zupełnie innym niż rozwiązywanie tajemniczych zagadek morderstw. „Domino” według zapowiedzi twórców ma być nie tylko odpowiedzią na potrzeby odbiorców szukających nieco spokojniejszych klimatów, ale także dla tych, którzy cenią sobie klimat ponad fabułę. Nie jest to zatem proste zadanie, szczególnie że wypracowanie odpowiedniego nastroju w filmie, szczególnie kryminalnym, wymaga od twórców czegoś więcej niż tylko operowanie kadrami w obrębie szarości miast położonych na północy Europy. Cechą definiującą jest znalezienie odpowiedniego balansu pomiędzy zagadką, forma wizualną, a emocjami, na których trzeba umieć zagrać. Recenzja po recenzji filmów próbujących przełożyć ten skomplikowany język na filmową opowieść podkreśla, że jeszcze chyba nikomu nie udało się odszukać idealnego połączenie tych wszystkich części składowych. Dlaczego zatem „Domino” ma być wyjątkowe?

W dobrych rękach?

Produkcja filmu zajmuje się jeden z najbardziej uznanych reżyserów w historii kina, posiadający na swoim koncie liczne produkcje, na stałe zapisujące jego nazwisko złotymi głoskami na kartach kinematografii. W wielu swoich filmach udowodnił, że potrafi dobrze operować nie tylko obrazem, ale poprowadzić historię dziejącą się na ekranie w taki sposób, aby te dwa najważniejsze elementy uzupełniały się nawzajem, a pomimo to pozostawały wyraźnie rozdzielone. Widzowie mogą dzięki temu oglądać film w dwojaki sposób, doświadczając zupełnie nowych doznań. Jeśli tego typu sposoby zostaną wykorzystane w filmie „Domino”, to niemal na pewno możemy być spokojni o rezultat.

Zemsta – film domino 2019

Obsada filmu nie będzie miała łatwego zadani, pomimo że historia, w której wezmą udział na ekranach, wydaje się całkiem prosta. Głównym bohaterem jest Christian, policjant pracujący w Kopenhadze, stolicy Danii. Jego obowiązki nie wykraczają w żaden sposób poza typowe zadania każdego funkcjonariusza, ale tylko do pewnego momentu. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie jego partner i jedyne czego może być pewien Christian, to, że było to zabójstwo. Mężczyzna postanawia za wszelką cenę odszukać mordercę, nawet jeśli będzie musiał porzucić swoją pracę. Sprawiedliwość przestaje się dla niego liczyć i jedyne co go teraz obchodzi to nawet nie sprawiedliwość, ale zemsta. Podczas swojego prywatnego śledztwa będzie musiał niejednokrotnie wystawić się na duże niebezpieczeństwo oraz przemierzyć tysiące kilometrów, ale jego determinacja jest na tyle silna, że nie spocznie, póki nie pomści śmierć kolegi z pracy.

„Domino” z pozoru wydaje się kryminałem podobnym do wielu innych dostępnych na rynku, ale obsada, reżyser oraz ogólne fundamenty składające się na tę produkcję, dają nadzieję na coś oryginalnego. Do premiery pozostało jeszcze sporo czasu, dlatego warto śledzić informacje na temat „Domino”, aby przekonać się, czy rzeczywiście produkcja dobrze rokuje.

Udostępnij0

Podobne tytuły

TKKG [2019] – Online
Eagle Rock [2019] – Online
Beyond The Sky [2018] – Online
Władcy chaosu [2019] – Online
Miasto kłamstw [2019] – Online
Halloween [2018] – Online
Uciekaj! [2017] – Online
Wyszczekani [2018] – Online
The Big Take [2018] – Online
Escape from Pretoria [2020] – Online
The Hunt [2020] – Online
Black and Blue [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!