Zarejestruj się, aby obejrzeć Destroyer [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 16489 użytkowników

Destroyer [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Destroyer [2018] – Online

Dec. 25, 2018USA121 Min.R
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Filmów o trudnej i niebezpiecznej pracy w amerykańskiej policji powstało naprawdę dużo i każdy kolejny wciąż potrafi zaskoczyć. Dzieje się tak głównie dlatego, że w USA liczba popełnianych przestępstw jest naprawdę wysoka i tamtejsze organy prewencyjne mają każdego dnia ręce pełne roboty. Jednocześnie pomysłowość przestępców jest na tyle zaskakująca, że oficerowie policji często sami muszą wykazać się niemałym sprytem i zaradnościom, aby rozwiązać konkretną sprawę. „Destroyer” jest opowieścią o pewnej detektyw pod przykrywką, która znalazła się jednej z takich sytuacji i tylko z pozoru jest to opowieść prosta.

Czytaj więcej

Konsekwencje

Każda kobieta i mężczyzna, którzy zapragnęli pracować jako agenci pod przykrywką, muszą mieć stalowe nerwy i żelazną psychikę, taką, której nie złamie żaden kryminalista. Praca w ogromny stresie, czując, że w każdej chwili można stracić życie, nie działa dobrze na zdrowie żadnego z tych funkcjonariuszy, ale nie są to też typowi policjanci. Całe swoje życie i kariery postanowili poświęcić dla pracy, dlatego ich determinacja jest godna podziwu. Nie mają rodzin, ani nawet zwierzątek domowych, bo najnormalniej w świecie nie mają na to czasu. Częstym problemem w filmach tego typu, co udowodni ta recenzja, jest zatarcie się w umyśle policjanta granicy pomiędzy przykrywką a rzeczywistością. Wiele filmów opowiadało o podobnej historii, w której dobry gliniarz nagle stawał się złym bandytą i najczęściej brnął w nowy świat bez litości dla dawnych kolegów z posterunku i wydziału. Niektórym udało się zachować zdrowy rozsądek, ale zaczynają popełniać fatalne błędy, których konsekwencje bardzo szybko zaczną pojawiać się wszędzie w ich życiach. Film „Destroyer” pokazuje jedna z takich policjantek, zagubioną pomiędzy światem dobra, a zła.

Sprawa sprzed lat – Destroyer

Erin Bell, pracuje w Los Angeles, jako agentka pod przykrywką już od wielu lat. Jest naprawdę dobra w tym, co robi i wiedzą o tym zarówno jej współpracownicy, jak i przełożeni. Erin ma jednak pecha i znajduje się w niewłaściwym czasie i miejscu, a dokładniej na miejscu pewnej zbrodni. Rozpoznaje niemal natychmiast ofiarę i po krótkim śledztwie dociera do stu dolarowego banknotu. Pieniądze okazują się mieć nie mniej interesującą historię niż sam nieboszczyk i Erin w tym przypadku również szybko dochodzi sedna sprawy. Banknot pochodzi ze słynnego napadu na bank sprzed wielu lat. Erin i jej obecny partner Chris, nie pracowali nawet wtedy jeszcze w policji, ale sprawa była na tyle głośna, że słyszał o niej niemal każdy mieszkaniec Los Angeles. Sprawców tego zuchwałego napadu nigdy nie znaleziono, ale pieniądze, które skradziono, były oznaczone i stu dolarowy banknot okazuje się jednym z nich. Erin całą się zapala do tej sprawy, wietrząc okazję na rozwiązanie sprawy, która może dać jej awans i szacunek kolegów z pracy.

W pogoni za pieniędzmi

Erin udaje się dotrzeć do pewnego prawnika, który jak się okazuje po krótkim przesłuchaniu, wyprał pieniądze dla niejakiego Silasa, człowieka odpowiedzialnego za napad sprzed lat. Policjantka dowiaduje się również od niego, że gotówka ze skoku powoli się kończy, dlatego Silas wrócił, aby przygotować kolejny napad na bank. Erin postanawia za wszelką cenę mu w tym przeszkodzić, ale im dalej brnie w tę sprawę, tym bardziej w jej głowie zaczyna rodzić się wątpliwość w to, co robi. Erin powoli zaczyna ulegać pokusie, przejęcie dawnego łupu, który jak się okazuje, nie jest wcale taki mały. Silasowi one zupełnie nie wystarczają, ale dla głównej bohaterki, są niemalże fortuną. Prawnik dał Erin lokalizacje miejsca, w którym będzie mogła spotkać Silasa i kobieta bez chwili zastanowienia zaczyna układać w swojej głowie plan. Po przybyciu na miejsce wskazane przez prawnika udaje jej się porwać dziewczynę Silasa, którą ma zamiar wykorzystać jako zakładniczkę przy wyłudzeniu okupu od Silasa. W tym momencie nie ma już dla głównej bohaterki odwrotu, definitywnie przekroczyła granicę, której nigdy nie powinien przekraczać żaden policjant. Kobieta jest pod taką presją sytuacji, że jeszcze tego nie zauważa i jest to jej pierwszy błąd, który zapoczątkuję reakcję łańcuchową nie do zatrzymania.

Erin od samego początku filmu wydaje się mieć ciągoty do nie do końca legalnych działań w imieniu prawa. Jako agentka pod przykrywką zapewne nie raz tak też postąpiła, ale widzowie nie mogą zobaczyć na jej twarzy ani odrobiny skruchy, czy żalu. Dopiero sytuacja, nad którą nie ma absolutnie żadnej kontroli, pokazuje jej skorumpowane oblicze. Erin w jednej chwili zmienia się w bezwzględną kryminalistkę, bez żadnego kodeksu moralnego. Film, a także jego obsada, potrafią dać sporo do myślenia każdemu widzowi.

Destroyer [2018] – Online
Destroyer [2018] – Online
Destroyer [2018] – Online
Destroyer [2018] – Online
Destroyer [2018] – Online
Destroyer [2018] – Online
Destroyer [2018] – Online
Destroyer [2018] – Online
Destroyer [2018] – Online
Destroyer [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Destroyer
IMDb Ocena 6.5 5510 głosów
TMDb Ocena 6.5 46 głosów
Udostępnij1

Podobne tytuły

Nowe oblicze Greya [2018] – Online
Dilan 1991 [2019] – Online
The Best of Enemies [2019] – Online
Remi Nobody’s Boy [2018] – Online
Wilcze echa [2019] – Online
W blasku nocy [2018] – Online
Milly & Mamet [2018] – Online
Rampage: Dzika furia [2018] – Online
Cold Pursuit [2019] – Online
Zimna wojna [2018] – Online
Bumblebee [2018] – Online
John Wick 2 [2017] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website