Zarejestruj się, aby obejrzeć Deadpool 2 [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 14654 użytkowników

Deadpool 2 [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Deadpool 2 [2018] – Online

May. 15, 2018USA119 Min.R
Twoja ocena 0
10 1 vote
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Aby zrozumieć konwencję tego filmu, należy przyjrzeć się postaci Deadpoola. Ludzie nieobeznani z komiksem będą mieli problem z odbiorem tego filmu bez zrozumienia kim jest Deadpool. Humor, żart, może być zrozumiany jedynie na odpowiednim gruncie, gruntem tych żartów są komiksy, podejrzewam że im bardziej ktoś zaznajomiony jest ze światem komiksu tym bardziej żarty występujące w tym filmie go śmieszą. O ile trafiają one na podatny grunt, o ile w dzisiejszej kulturze komiks jest popularnym medium. Jeśli nawet nie jesteśmy fanami komiksu to jest on obecny w popkulturze na tyle głęboko, że przeciętny widz, który nie wychował się w Nowosybirsku czy Korei Północnej powinien je zrozumieć. Nie obrażając Nowosybirska i Korei Północnej (swoją drogą pewnie zaskoczeni byśmy byli ile jest w tych miejscach fanów komiksu).

Czytaj więcej

Parodia absurdu

Komiks to ignorancja tak jak mój wstęp, nic nie wiem o świecie, ale buduje nowy świat, świat tworzy kolejny pojawia się legenda kult, mit. Tak działa komiks, tak działa bajka, tak działa mit, nie ma w nim prawdy innej jak o sobie samym. Jaką funkcję pełni Deadpool w świecie komisu? Funkcję autorefleksji, funkcję humorystyczną, funkcję parodii konwencji a zarazem jej istotną część.

Dobra rozrywka – film Deadpool 2

Komiks to rozrywka, czy aspirował kiedykolwiek to bycia filozofią, czy aspirował do konkurowania z arcydziełami literackimi, chyba nie, ale fani poprzez kult uwznioślili konwencję uwznioślili komiks. Nabrał on uniwersalnych zalet. Stał się uniwersalny niczym Biblia. Deadpool jest parodią superbohatera, dla fanów komisu jest elementem komediowym podsumowującym w pewnym sensie, w sposób komediowy cały sens komiksowego świata, i przez to jest tak istotną częścią komiksowego uniwersum. Bo chyba nie występuje drugi tak czysty w swej formiei jasno określony w formie przekaz parodii konwencji która sama jest luźna.

Co nowego?

Jeżeli chodzi o porównanie Deadpola 2 do pierwszej części, to zależy kto pyta. Ja osobiście uważam że aby oglądać ten film powinniśmy zrozumieć czym on jest i nie spodziewać się tego czego nam dać z definicji nie może. Fabuła ma specyficzną konstrukcję, co nie jest zaskoczeniem komiksową konwencję, mamy tu do czynienia ze zmiennością wątków, jakby od gagu do gagu, nie ma w tym zbyt wiele sensu ale to nie zarzut.  W pierwszej części wiedzieliśmy o co walczy jego oponent, w tej części niekoniecznie. Ale apeluję do widza aby nie oczekiwał w tej kwestii wiele od tego filmu. I to nie jest bynajmniej zarzut.

Nie warto chyba pisać wiele na temat czym się film różni od pierwszej części bo pod względem formalnym niczym poza jakością efektów specjalnych co nie jest zaskoczeniem bo każdy rok przynosi ich poprawę w każdym filmie.  Czy warto obejrzeć ten film? Dla fanów komiksu będzie to niezwykle zabawne, ponieważ niektórych żartów nie da się zrozumieć nie będąc wieloletnim fanem tego świata. A dla osób niezaznajomionych z tą estetyką będzie to okazja do poznania innych wzorców kultury.  Film ten jest czystą rozrywką, czystą parodią świata z jakiego się wywodzi, sprawia on satysfakcję i tylko tego można od niego oczekiwać. Błędem jest oczekiwać od filmu tego czym nie miał być w swoim zamyśle. Ale tym czym miał być według twórców i jak miał wyglądać na jaki target był nastawiony tym jest ten film. Jest perfekcyjny w formie jaką miał być i nie jest niczym więcej, co wcale nie jest zarzutem w jego stronę wręcz przeciwnie pochwałą. Pochwałą że wiernie oddaje konwencję jaką jest.

Dla ludzi lubiących poznawać dziwne formy humoru a dalekich od estetyki komiksu, również będzie satysfakcjonujący. Jest w nim akcja, humor, i kreacja świata nierealnego, komiksowego, dziwnego, wspaniała odskocznia, stuprocentowy pusty relaks. Idealny aby wyłączyć myślenie.  Tak więc Deadpool 2 tak jak jedynka jest parodią konwencji komiksu, z lepszymi efektami z dobrą akcją, niekoniecznie logicznie zarysowaną fabułą ale nie to jest sednem tego filmu. Polecam ten film absolutnie każdemu nie tylko fanom komiksu. Każdy otwarty na rozrywkę i surrealistyczny humor będzie usatysfakcjonowany. Kto spodziewa się czegoś więcej będzie rozczarowany.  Ten film może być niezwykle relaksującą rozrywką, jeżeli na taką się nastawimy. Proponuję jednak zaznajomić się trochę ze światem komisów, abyśmy mogli w pełni doświadczyć tego relaksu.

Czy warto obejrzeć? Deadpool 2

Jest to na pewno film oryginalny, film nietypowy, nietypowy nawet jako rozpatrywany w tylko świecie superbohaterów, gdzie przecież wszystko jest tak, poważne że aż śmieszne i głupkowate. A tu głupkowate jest z zasady i przez to przynajmniej w założeniu śmieszne podwójnie. Dajcie szansę temu filmowi, dajcie się pochłonąć jego absurdowi, i hipnotyzującej akcji. Może odkryjecie w sobie fana komiksu. Jedno jest pewne, niewiele jest filmów, które z góry mówią czym są i nie chcą być niczym więcej, nie podchodźcie do tego filmu z wygórowanymi oczekiwaniami. Ale jeżeli podobała wam się jedynka, to będziecie podwójnie zachwyceni. Takie filmy trzeba po prostu polubić albo znienawidzić od pierwszego wejrzenia. Taki jest ten film. Taki jak nasza kultura, prosty śmieszny i relaksujący.

Deadpool 2 [2018] – Online
Deadpool 2 [2018] – Online
Deadpool 2 [2018] – Online
Deadpool 2 [2018] – Online
Deadpool 2 [2018] – Online
Deadpool 2 [2018] – Online
Deadpool 2 [2018] – Online
Deadpool 2 [2018] – Online
Deadpool 2 [2018] – Online
Deadpool 2 [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Deadpool 2
IMDb Ocena 7.8 360277 głosów
TMDb Ocena 7.5 7849 głosów

Director

David Leitch
Director

Obsada filmu

Ryan Reynolds isWade Wilson / Deadpool / Juggernaut (voice) / Himself
Wade Wilson / Deadpool / Juggernaut (voice) / Himself
Josh Brolin isNathan Summers / Cable
Nathan Summers / Cable
Julian Dennison isRussell Collins / Firefist
Russell Collins / Firefist
Zazie Beetz isNeena Thurman / Domino
Neena Thurman / Domino
T.J. Miller isJack Hammer / Weasel
Jack Hammer / Weasel
Karan Soni isDopinder
Dopinder
Brianna Hildebrand isEllie Phimister / Negasonic Teenage Warhead
Ellie Phimister / Negasonic Teenage Warhead
Jack Kesy isBlack Tom Cassidy
Black Tom Cassidy
Udostępnij0

Podobne tytuły

The Peanut Butter Falcon [2019] – Online
Mr. Osomatsu the Movie [2019] – Online
Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw [2019] – Online
Och, Ramona! [2019] – Online
Kręcisz mnie [2018] – Online
A Madea Family Funeral [2019] – Online
Stars by the Pound [2019] – Online
Ocean’s 8 [2018] – Online
Danger Close: The Battle of Long Tan [2019] – Online
Milly & Mamet [2018] – Online
Śmierć nadejdzie dziś 2 [2019] – Online
Antes de la quema [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website