Zarejestruj się, aby obejrzeć Czarna Pantera [2018] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 10472 użytkowników

Czarna Pantera [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Czarna Pantera [2018] – Online

Niech żyje KrólFeb. 13, 2018USA134 Min.PG-13
Twoja ocena 10
7 3 votes
co się dzieje?

Cały film Czarna Pantera [2018] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Black Panther
IMDb Ocena 7.3 479257 głosów
TMDb Ocena 7.4 11186 głosów

Streszczenie filmu


Marvel powoli kończy swoją trzecią fazę, a przy tym zamyka dziesięcioletnią historię filmów o superbohaterach. Biorąc pod uwagę, jak karkołomnym było to wyzwaniem na samym początku, kiedy pojawiały się pierwsze filmy z MCU, dorobek tego czasu jest naprawdę imponujący. Twórcy filmów od samego początku kładli bardzo duży nacisk na wzajemne łączenie się wszystkich filmów, dlatego też obejrzenie jednego tylko na wyrywki nie było dobrym rozwiązaniem. Nie inaczej jest w przypadku filmu „Czarna Pantera”, który ma chyba największy wpływ na całe MCU ze wszystkich dotychczasowych filmów. To właśnie przygody w Wakandzie stały się elementem spajającym praktycznie 10 lat tworzenia historii o superbohaterach.

Czytaj więcej

Witajcie w Wakandzie

Fani na całym świecie musieli bardzo długo czekać na realizację filmu „Czarna Pantera”, ale ich cierpliwość została w końcu wynagrodzona. Produkcja miała bardzo ważne zadanie stania się tłem dla nadchodzącego zakończenia fazy trzeciej, a co za tym idzie, film musiał stworzyć niepodważalne fundamenty pod tak istotne wydarzenie w świecie filmów Marvela. Postać tytułowa pojawiła się już wielokrotnie w komiksach od tego wydawnictwa, ale nigdy jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć jej na dużym ekranie. Dla wielu widzów była to zatem okazja do pierwszego spotkania z księciem z Afryki, T’Challą, oraz poznaniem jego wyjątkowo interesującej historii. Twórcy filmu, ale także i samej postaci sprzed wielu lat, postarali się, aby główny bohater miał czym zaciekawić widzów. Stworzony świat, w którym przyszło mu żyć, stał się doskonałym połączeniem ludowych przesądów rodem z Afryki oraz nowoczesnej technologii, daleko wykraczającej poza możliwości większej części świata. Wakanda stała się dzięki temu osobliwym, ale fascynującym tworem, pokazującym jak dwie sprzeczności, czyli wiara i nauka, mogą z powodzeniem egzystować w jednym czasie i miejscu.

Ojciec i syn – Czarna Pantera

„Czarna Pantera” to określenie opisujące mitycznego wojownika, stojącego na straży nie mniej tajemniczej Wakandy, miasta gdzieś w Afryce. Jego misja trwa od setek lat, a jego nadludzka moc, jest przekazywana z pokolenia na pokolenia każdemu władcy Wakandy. T’Challa ma przed sobą to wyzwanie, ale na razie to nie na jego barkach spoczywa troska o swój lud. Jego ojciec doskonale rządzi i dzieli, ale jego syn zaczyna czuć w nim pewne cechy przypisane zwykle osobom starszym. Król nie jest chętny do otworzenia się na świat, boi się, że ludzie dowiedziawszy się, o istnieniu Wakandy, będą chcieli za wszelką cenę odebrać im ich bogactwo i dlatego powinni nadal tkwić w ukryciu. T’Challa ma zupełnie odmienne zdanie na ten temat i delikatnie próbuje przekonać do niego ojca, ale bez powodzenia. Dopiero tragiczna śmierć Króla, zmienia wszystko, co dotyczyło do tej pory Wakandy. T’Challa staje się tytułową Panterą i postanawia zupełnie zmienić oblicze swojego rodzinnego kraju. Niestety na jego drodze staje nieoczekiwany przeciwnik.

Walka o tron

Śmierć króla niemal zawsze skutkuje wielkim chaosem i walka o tron. W Wakandzie nie jest inaczej i podczas gdy T’Challa wciąż czeka na swoją koronację, pojawia się Erik Killmonger, syn jednego z dawnych władców Wakandy. Nie przybywa jako wróg, ale jako przyjaciel, przynosząc, przed obliczę Rady Starszych ciało Ulyssesa Klaue’a, handlarza bronią, który miał zamiar sprzedać technologię Wakandy każdemu, kto zapłaci więcej. Dzięki temu sprytnemu ruchowi udaje mu się zyskać przychylność Rady, ale ta przytomnie zauważa, że prawo do tronu rości sobie również T’Challa. Według prawa Wakandy spór może być rozstrzygnięty tylko podczas rytualnego pojedynku. Killmongerowi udaje się pokonać T’Challę, który spada z wodospadu i zostaje uznany za zmarłego. Wakanda ma nowego władcę.

Bitwa – film Czarna Pantera

Siostra i matka T’Chally uciekaja z miasta w obawie przed zemstą Killmongera i szukają pomocy u plemienia Jabari, z którym nie mieli nigdy zbyt dobrych kontaktów. Odkrywają tam, że T’Challa wcale nie umarł i nie tylko przeżył upadek, ale planuje odbicie Wakandy z rąk Killmongera. Wkrótce wybucha wielka bitwa, a sam T’Challa i Killminger ponownie staja naprzeciw siebie. Tym razem to T’Challa zwycięża, a Killmonger umiera w jego ramionach.

„Czarna Pantera” niosła ze sobą o wiele istotniejszy przekaz niż tylko przygotowanie gruntu pod ostateczny film, kończący fazę trzecią. Recenzja za recenzją, podkreślały jak istotnie film ten i jego obsada wpływa na społeczeństwo amerykańskie. Ogromny sukces finansowy filmu w krótkim czasie pomógł produkcji w dystrybucji online na platformach streamingowych. W planach jest nakręcenie kolejnej części przygód T’Challi, ale fani muszą jeszcze trochę na tę przyjemność jeszcze poczekać.

Czarna Pantera [2018] – Online
Czarna Pantera [2018] – Online
Czarna Pantera [2018] – Online
Czarna Pantera [2018] – Online
Czarna Pantera [2018] – Online
Czarna Pantera [2018] – Online
Czarna Pantera [2018] – Online
Czarna Pantera [2018] – Online
Czarna Pantera [2018] – Online
Czarna Pantera [2018] – Online
Udostępnij2

Podobne tytuły

Prey [2019] – Online
Daaka [2019] – Online
Tomb Raider [2018] – Online
Scooby-Doo i klątwa trzynastego ducha [2019] – Online
47 Meters Down: Uncaged [2019] – Online
Kursk [2018] – Online
Abigail [2019] – Online
Tomb Invader [2018] – Online
Kim Possible [2019] – Online
The Head Hunter [2019] – Online
Biuro ludzkości [2017] – Online
Bez litości [2014] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!