Zarejestruj się, aby obejrzeć Creed II [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 14296 użytkowników

Creed II [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Creed II [2018] – Online

Nov. 21, 2018USA130 Min.PG-13
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Ikona i pastisz

Bez mała 35 lat dzieli Rocky’ego i Ivana Drago od ostatniej walki. Ich filmowa batalia na długie lata była ostatnią odsłoną cyklu, w którym ikoniczny Balboa bił się z innymi bokserami i z samym sobą, tracąc kolejne zęby i prawidłowo działające zwoje w mózgu. “Rocky IV” był ostatnim filmem z słynnym bokserem w dekadzie lat 80-ych: cudownym okresie, gdzie kicz próbował być poważny i czasami mu to zgrabnie wychodziło. Z “czwórki” zrobiono kino momentami patetyczne czyniąc z bokserów oręż w walce Zachodu ze Wschodem i słynne “If I can change – You all can change!” zakrawa tu na tytaniczny wysiłek scenarzysty. Jak jednak Stallone pokazał, mimo prześmiewczych opinii, wyrobił sobie silną markę i pozostał jej wierny, za co fani będą kochać go bardziej niż gdyby próbował kiedykolwiek udawać – więc nie udaje. Co najlepiej mu wychodzi. Stallone jest po prostu sobą a nie Hopkinsem czy Eastwoodem i oczekuje się od niego, że sobą pozostanie.

Czytaj więcej

Nostalgia i moc

Dziadek Sylvester znalazł też receptę na dobre kino – kotlety z lat osiemdziesiątych, stworzone z przyprawą nostalgii i tęsknoty za nimi, odgrzewa po mistrzowsku, co nie zawsze wychodzi filmom na dobre. Wystarczy przykład pognębienia serii “Predator”. Stallone uniknął takiej tragedii w udanych “Expendables”, brutalnym “John Rambo” i mocnym “Rocky Balboa”. Gdy wydawało się, że kropki nad “i” dopisujące brakujące zakończenia do długich historii zostały postawione, Sly pokazał się w “Creed” i rozpoczyna zdjęcia do kolejnej odsłony przygód Rambo. I we wszystkich zapewne okaże się wystarczająco wiarygodny. Bo taki właśnie jest “Creed II”. Wiarygodny. Bokserska historia o tym, by się nie poddawać. I tyle, i aż tyle. I mało, i wszystko jednocześnie – można to doskonale opowiedzieć, czego przykładem choćby “Million Dollar Baby” Eastwooda, można też podejść do tematu dyskusyjnie, jak Will Smith w nieco zapomnianym “Alim”. Film Stevena Caple plasuje się w grupie tych dobrze opowiedzianych historii.

Łyk banału, kęs opowieści Creed II

Lata temu Rocky zwyciężył Ivana Drago, który od tamtej pory nie zajął się bynajmniej hodowlą jedwabników i do kompletu ma syna, na którego przerzuca swoje ambicje – jeśli ten wygra z synem słynnego Apolla, trenowanym przez wielkiego adwersarza Drago, Rocky’ego – wszystko wróci na swoje miejsce. Satysfakcja, chwała i gloria zwycięstwa. Dwuwymiarowa opowieść zyskuje tu jednak wielowątkowość i chociaż znamy finał, podnoszenie się Adonisa, syna Apolla sprawia widzowi sporo satysfakcji. Adonis bowiem – zgodnie z prawami – ląduje w błocie, zmierza ku ojcostwu, uderza mu do głowy sodówka. Ma jednak okazję zmierzyć się z zabójcą swojego ojca. Traumy dzieci i przerośnięte ambicje ojców są motorem napędowym tego filmu, dodajmy – dosyć sprawnym, by nie kłuć w oczy patetyzmem. Duża zasługa w tym odpowiedniej obsady. Stallone, z całą feerią swoich tików i pomrukiwań jest na szczęście klasą dla siebie. Lundgren grał jak Rasiak na pozycji napastnika – i jest, zgodnie z oczekiwaniami, tak samo drewniany. Michael B. Jordan po raz wtóry doskonale sprawdza się w roli Adonisa, i zgrabnie – o ile to dobre słowo – partneruje mu wcielający się w rolę syna Drago, Wiktora Florian Munteanu. Mamy też doskonale zagraną rolę żeńską, która rewelacyjnie przeciwstawia się buchającym testosteronem facetom – Tessa Thompson, grająca postać tracącej słuch piosenkarki jest tu postacią dramatyczną i świetnie poprowadzoną. Reżyser wykorzystał w pełni potencjał obsady i dostaliśmy doskonałe, rozrywkowe kino. Czy warto obejrzeć je dziś online, w niedzielne popołudnie?

Proste historie – film Creed II

Zdecydowanie tak. To kino nowoczesne, ale pozbawione nadęcia i zbędnego patosu. Prosta historia, jakich amerykańska kinematografia dostarczała nam hurtowo przez ostatnie kilka dekad, ale podana w wyjątkowo smaczny i zjadliwy sposób. Walka z słabościami, z przepastnymi niebezpieczeństwami szołbiznesu, z własnym “ja”, często ułomnym, zbyt wrażliwym na niesprawiedliwe życie. Podana w odpowiedniej kolorystyce i nie przeładowana dynamiką – ale nie nużąca, ze znakomitym bagażem zwrotów i wolt scenariusza, potrzebnych by czas przed ekranem nie był zmarnowany. Zaskakująca, bo gdy pomyślimy, ile razy ją już – w nieco innej formie – oglądaliśmy, zdziwić może fakt, że ciągle nas ciekawi wstawanie z kolan. W tym kontekście to także budujący przekaz. Po raz kolejny Stallone wziął udział w filmie, który nie odgryza własnego ogona – co najwyżej go głaszcze. Historia walki Adonisa i Wiktora, spleciona z pojedynkiem starych dinozaurów, które tak bardzo chcą być “teraźniejsze”, zebrała zasłużenie dobre recenzje – i ta może być do nich zaliczona. To film rozrywkowy, ale wciągający. I warto dać się w niego wciągnąć.

Creed II [2018] – Online
Creed II [2018] – Online
Creed II [2018] – Online
Creed II [2018] – Online
Creed II [2018] – Online
Creed II [2018] – Online
Creed II [2018] – Online
Creed II [2018] – Online
Creed II [2018] – Online
Creed II [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Creed II
IMDb Ocena 7.3 56530 głosów
TMDb Ocena 6.6 1730 głosów

Director

Obsada filmu

Michael B. Jordan isAdonis Creed
Adonis Creed
Phylicia Rashād isMary Anne Creed
Mary Anne Creed
Dolph Lundgren isIvan Drago
Ivan Drago
Florian Munteanu isViktor Drago
Viktor Drago
Tessa Thompson isBianca Taylor
Bianca Taylor
Andre Ward isDanny "
Danny "
Brigitte Nielsen isLudmilla Drago
Ludmilla Drago
Milo Ventimiglia isRobert Balboa
Robert Balboa
Udostępnij0

Podobne tytuły

O psie, który wrócił do domu [2019] – Online
Kler [2018] – Online
Nie otwieraj oczu [2018] – Online
W blasku nocy [2018] – Online
Chodzenie, jazda, rodeo [2019] – Online
Zwyczajna przysługa [2018] – Online
Illégitime [2019] – Online
The Death & Life of John F. Donovan [2019] – Online
The Intruder [2019] – Online
Twój Simon [2018] – Online
Potrójna granica [2019] – Online
Batman – Początek [2005] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website