Zarejestruj się, aby obejrzeć Aquaman [2018] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 10425 użytkowników

Aquaman [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Aquaman [2018] – Online

Dec. 07, 2018Australia143 Min.PG-13
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Cały film Aquaman [2018] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Aquaman
IMDb Ocena 7.3 195639 głosów
TMDb Ocena 6.8 4457 głosów

Streszczenie filmu


W świecie superbohaterów od zawsze toczyła się potężna batalia, ale to nie oni sami brali w niej udział, ale ich twórcy oraz liczni fani na całym świecie. DC oraz Marvel od samego początku swojego istnienia starają się stworzyć ciekawszych bohaterów, bardziej interesujące postacie, dzięki czemu umocnią swoją pozycję lidera na rynku. Problem w tym, że jak do tej pory żadnemu z tych wydawnictw się nie udało tego osiągnąć i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić w najbliższej przyszłości. Obecnym polem walki stały się sale kinowe, gdzie zarówno DC, jak i Marvel odnoszą sukcesy oraz porażki. W przypadku filmu „Aquaman” bardzo łatwo wskazać, które rozwiązanie najlepiej do niego pasuje.

Czytaj więcej

Wybawiciel z morza

Pomysł stworzenia pełnometrażowego filmu o przygodach Aquamana powstał już kilka lat temu, kiedy DC postanowiło rozpędzić swoją maszynę filmową. W bardzo krótkim czasie na ekranach zobaczyliśmy zatem nowe wersje przygód Supermana, „Wonder Woman”, a także bardzo znaczący „Liga Sprawiedliwości”, gdzie Aquaman miał swój debiut. Niestety poza „Wonder Woman” tak naprawdę żaden z tych filmów nie zyskał przychylności i dobrego słowa krytyków, o widzach nie wspominając. Nic więc dziwnego, że wszyscy bardzo sceptycznie podchodzili do „Aquamana”, a każda recenzja dostępna online zaczynała się od podkreślenia, ze DC ma poważne problemy i film ten jest tak naprawdę ostatnią deską ratunku dla studia. Prawda była bardzo bolesna, ale nie można było już cofnąć się przed premierą filmu. Jak się okazało, „Aquaman” jest nie tylko wybawieniem dla DC, ale być może dla całej branży super bohaterskiej.

Pół sierota – Fim Aquaman

Przybycie na świat głównego bohatera tego filmu poprzedzały nie mniej dramatyczne wydarzenia, niż te, które pokazał sam film w dalszej części historii. Rodzicami Arthura, bo tak brzmi jego ludzkie imię, jest zwykły człowiek pracujący jako latarnik. Pewnego dnia spotyka ranną Atlannę, mityczną syrenę, mieszkankę Atlantydy. Latarnik ma dobre serce i pomaga jej, a opieka z czasem zamienia się w miłość, którą odwzajemnia Atlanna. Z tego związku powstał Arthur, ale jego dzieciństwo szybko się skończyło, kiedy po jego matkę przybyli inni mieszkańcy Atlantydy. Arthur został sam, ze swoim ludzkim ojcem, co miało ogromny wpływ na to, kim zostanie główny bohater w przyszłości oraz po której stronie się opowie – ludzi, czy syren.

Utracony tron – Film Aquaman

Arthur przez niemal całe swoje życie żył w przekonaniu, że jego lud jest małym i nic nieznaczącym wybrykiem natury, który chowa się w głębinach morza, przed ludźmi. Jako syn człowieka i syreny, posiada unikatowy dar umożliwiający mu życie zarówno na ladzie, jak i pod wodą. Niestety wieloletnie poszukiwania mitycznej Atlantydy nie przyniosły żadnego sukcesu i Arthur po pewnym czasie postanowił zaprzestać dalszej eksploracji morza. Jak się okazuje, niepotrzebnie, bo świat, którego tak bardzo pragnął, sam do niego przyszedł, przynosząc liczne kłopoty, nie tylko dla niego, ale także dla wszystkich mieszkańców lądów, jak i mórz. Jeden z władców podwodnych królestw ma już szczerze dość ukrywania się pod wodą i patrzenia, jak człowiek bezczelnie niszczy ich środowisko naturalne. Jego największym pragnieniem jest wywołanie wojny pomiędzy dwoma gatunkami, co mu się niemal udaje, ale na jego drodze staje Arthur. Obydwoje okazują się braćmi, z prawem do dziedziczenia tronu, co dałoby im władzę absolutną. Brat Arthura pragnie jej do wywołania wojny, a sam Arthur zamierza wykorzystać ja, do zapewnienia pokoju pomiędzy ludźmi a syrenami. Aby tego dokonać, musi udać się na bardzo niebezpieczną wyprawę, podczas której będzie mógł zdobyć Trójząb Neptuna, atrybut władcy mórz. Dzięki niemu jego brat nie będzie miał wyjścia i będzie musiał uznać jego prawo do władania życiem pod wodą.

Jednym z najistotniejszych wątków w całym filmie jest wieczna walka Arthura z jego własnym brakiem zdecydowania. Mężczyzna z jednej strony doskonale czuje się jako człowiek, ale bez namysłu wykorzystuje swoje zdolności do pokazania swojej wyższości. Całe szczęście robi to w dobrych celach, ale nie można mu odmówić, że doskonale nadaje się również do rozpoczynani bijatyk. Atlantyda, której tak uparcie szukał, okazuje się dla niego niezbyt kuszącą alternatywą, więc jego wewnętrzny konflikt nie pozwala na odgadnięcie, co tak naprawdę zrobi. „Aquaman” to typowa opowieść o zagubionym księciu, który powracając na dwór, zupełnie nie jest do tego przygotowany i jego adwersarze doskonale o tym wiedzą. Twórcy filmu i obsada dodali do tego o wiele więcej dramatyzmu i fantastyki, co finalnie przyniosło bardzo dobry efekt. „Aquaman” przyniósł bardzo dobre wyniki oglądalności w kinach, a przed nim wciąż premiera online i zapewne wtedy będzie cieszył się nie mniejszą popularnością, ratując całe DC.

Aquaman [2018] – Online
Aquaman [2018] – Online
Aquaman [2018] – Online
Aquaman [2018] – Online
Aquaman [2018] – Online
Aquaman [2018] – Online
Aquaman [2018] – Online
Aquaman [2018] – Online
Aquaman [2018] – Online
Aquaman [2018] – Online

Director

James Wan
Director

Obsada filmu Aquaman [2018] – Online

Jason Momoa isArthur Curry / Aquaman
Arthur Curry / Aquaman
Willem Dafoe isNuidis Vulko
Nuidis Vulko
Patrick Wilson isOrm Marius / Ocean Master
Orm Marius / Ocean Master
Yahya Abdul-Mateen II isDavid Kane / Black Manta
David Kane / Black Manta
Tainu Kirkwood isYoung Arthur (3)
Young Arthur (3)
Tamor Kirkwood isYoung Arthur (3)
Young Arthur (3)
Kaan Guldur isYoung Arthur (9)
Young Arthur (9)
Udostępnij2

Podobne tytuły

Córka wilka [2019] – Online
Trolls World Tour [2020] Trolle 2- Online
Czarna Pantera [2018] – Online
Riot Girls [2019] – Online
Turma da Mônica: Laços [2019] – Online
The Hard Way [2019]
Spirou & Fantasio’s Big Adventures [2018] – Online
Nocna przygoda [2020] – Online
Incepcja [2010] – Online
Granica [2018] – Online
Królowie zbrodni [2019] – Online
Fernando [2017] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!