Zarejestruj się, aby obejrzeć A.I. Rising [2018] – Online w jakości HD = Lektor PL.

Obejrzało: 15879 użytkowników

A.I. Rising [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

A.I. Rising [2018] – Online

Feb. 25, 2018Serbia85 Min.R
Twoja ocena 0
0 0 votes
co się dzieje?

Streszczenie filmu


Podróże kosmiczne nie są wcale tak odległe, jak może się nam wydawać. Już teraz bez większych problemów potrafimy dotrzeć na orbitę naszej planety, gdzie powodzeniem założyliśmy stację kosmiczną. Człowiek postawił też swoją stopę na księżycu, a liczne misje bezzałogowe dotarły w niemal każdy zakątek Układu Słonecznego, a nawet i dalej. W niedalekiej przyszłości planujemy podróż na Marsa i naukowcy już teraz zaczęli zastanawiać się, w jaki sposób utrzymać ludzką psychikę przy zdrowych zmysłach podczas tak długiej podróży. Film „A.I. Rising” stara się odpowiedzieć na pytanie, jakie zagrożenia możemy spotkać podczas jeszcze dalszych lotów, szczególnie przy założeniu, że na pokładzie statku będzie tylko jedna żywa osoba. Dotychczasowe badania jednoznacznie wskazują, że nie będzie to proste zadanie.

Czytaj więcej

Kolonizacja w samotności

Jeśli ludzkość chce myśleć o przetrwaniu, musi szukać nowych dróg i rozwiązań dla eksploracji kosmosu. Rosnące przeludnienie, braki w żywności i dostępie do czystej wody, a także liczne problemy ekologiczne skłaniają nas raczej do czarnowidztwa w kwestii naszej przyszłości na Ziemi. Nawet jeśli uda nam się pokonać liczne przeciwności stojące nam na drodze do dostatniego i spokojnego życia, nie możemy zapominać o zagrożeniach naturalnych, które mogą nas zmusić do opuszczenia naszej planety. Kolonizacja kosmosu staje się zatem kluczowym przedsięwzięciem w zapewnieniu nam przetrwania. Na pierwszej linii tej walki staną liczni mężczyźni i kobiety, na tyle odważne, aby wyruszyć w poszukiwaniu ratunku i nadziei dla tych, którzy pozostaną na Ziemi. „A.I. Rising” pokazuje jednego z takich śmiałków, który bez strachu w oczach i sercu postanowił udać się w daleką podróż, ale jak nie trudno było przewiedzieć, największe niebezpieczeństwo czyhać będzie na niego w jego własnym umyśle, a nie w mrokach kosmosu, co pokaże Wam ta recenzja.

Nieśmiały kosmonauta – A.I. Rising

Wyobraźcie sobie niedaleką przyszłość, w której loty kosmiczne są na porządku dziennym, ale ludzkość, zamiast cieszyć się zdobywaniem kosmosu, musi skupić się na szukaniu rozwiązań dla globalnych problemów. Liczne misje zostają wysłane w różnych kierunkach, w nadziei na odszukanie czegoś, co może nas wszystkich uratować. W jednym z takich statków znajduje się Milutin, mężczyzna w średnim wieku, który postanowił rzucić wyzwanie całemu wszechświatowi i sprawdzić, czy uda mu się odkryć to, czego pragną wszyscy ludzie. Jego misja nie należy do łatwych, głównie dlatego, że wyruszył na nią w pojedynkę. Długie odseparowanie od innych ludzi ma mu złagodzić android, zaprogramowany, aby jak najlepiej imitować drugiego człowieka. Główny bohater z początku podchodzi do maszyny w bardzo sceptyczny sposób, głównie dlatego, że posiada ona aparycję kobiety. Milutin nigdy nie był dobry w kontaktach z płcią przeciwną i nawet pomimo tego, że wie doskonale, że przed nim znajduje się zaawansowany komputer, to nadal przychodzi mu jakakolwiek rozmowa z trudem.

Emocje czy program? – film A.I. Rising

Nimani, bo tak nazywa się android, została zaprogramowana jako oddana służąca dla Milutina, będąc na każde jego skinienie. Jej głównym celem, jest zapewnienie mu komfortu psychicznego, ale także fizycznego podczas dalekiej podróży do Alphy Centaurii. Mulitin, jest strasznie nieśmiały w nawiązywaniu relacji z Nimani, ale po jakimś czasie zaczyna powoli otwierać się na możliwość interakcji z androidem. Początkowo wymyśla różne romantyczne scenariusze, przepełnione namiętnym seksem, ale z czasem zaczyna radykalnie zmieniać swoje nastawienie, kończąc na brutalnym gwałceniu Nimani. Kiedy mężczyzna odkrywa, że android posiada wbudowane w jego program zabezpieczenia behawioralne, postanawia je wyłączyć, oczywiście bez wiedzy Nimani. Skutkiem tego jest zupełnie niespotykane zachowanie jak na androida, co nie umyka uwadze astronauty. Nimani zaczyna przejawiać uczucia, co w pierwszej chwili go przeraża, ale zaraz potem stara się trzeźwym okiem przyjrzeć się tej zagadce.

Kiedy Nimani dowiaduje się o tym, że Milutin wykasował jej ograniczniki, wpada we wściekłość i odmawia dalszych stosunków seksualnych z mężczyzną. Milutin wpada przez to w depresję, tak wielką, że zaczyna to zagrażać celowi misji. Nimani nie może na to pozwolić, dlatego postanawia popełnić samobójstwo, aby Milutin w końcu mógł o niej zapomnieć i skupić się na misji. Obsada filmu w bardzo realistyczny sposób pokazała, jak może wyglądać samotność w kosmosie, tak wielka, że zbliżająca nawet człowieka i androida. Przyszłość lotów w kosmos może w dużej mierze polegać na takich właśnie interakcjach, mających na celu utrzymanie astronautów przy zdrowych zmysłach, ale trzeba też spojrzeć na przekaz filmu w nieco inny sposób. Skupiając się na zdrowiu astronautów, przez przypadek możemy wyrządzić im jeszcze większą krzywdę niż bycie samotnym w kosmosie. Film niestety nie doczekał się pokazów kinowych w naszym kraju, dlatego pozostaje tylko czekać na jego pojawienie się online na którejś z platform streamingowych.

A.I. Rising [2018] – Online
A.I. Rising [2018] – Online
A.I. Rising [2018] – Online
A.I. Rising [2018] – Online
A.I. Rising [2018] – Online
A.I. Rising [2018] – Online
A.I. Rising [2018] – Online
A.I. Rising [2018] – Online
A.I. Rising [2018] – Online
A.I. Rising [2018] – Online
Prawdziwy tytuł filmu A.I. Rising
IMDb Ocena 6.3 2736 głosów
TMDb Ocena 4.9 11 głosów

Director

Obsada filmu

Stoya isNimani
Nimani
Maruša Majer isSocial Engineer
Social Engineer
Udostępnij0

Podobne tytuły

Twój Simon [2018] – Online
Strażnicy Galaktyki [2014] – Online
Paris Paris [2019] – Online
Arktyka [2018] – Online
Serenity [2019] – Online
Captain Black [2019] – Online
Sierra Burges jest przegrywem [2018] – Online
Rodzina od zaraz [2018] – Online
Two Blue Stripes [2019] – Online
Capsized: Blood in the Water [2019] – Online
Laleczka [2019] – Online
Mary Shelley [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website